Powitanie wakacji 2015 - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, JózefŻródło: https://www.facebook.com/wolontariatbratalbert/photos

Wakacje rozpoczęte w szkołach i w Rzeszowskim Stowarzyszeniu pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie. Ponad sto dzieci z ubogich rodzin naszego miasta bawiło się wspólnie w dniu 24 czerwca 2015 roku na zabawie zorganizowanej w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Jana Styki w Rzeszowie. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia było możliwe dzięki zaangażowaniu ponad 30 wolontariuszy i koordynatora wolontariatu p. Jadwigi Rzeszutek. Przygotowano ponad sto paczek ze słodyczami i przyborami szkolnymi z darów uzyskanych ofiarodawców. Całą imprezę prowadzili pracownicy WDK w Rzeszowie.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 10.00. przemówieniem, które wygłosił prezes Stowarzyszenia p. Aleksander Zacios. Dzieci rozpoczęły zabawę pod okiem wolontariuszy. Każdy z podopiecznych miał zagwarantowany poczęstunek, dzięki czemu radość dzieci była jeszcze większa. Popisy sprawnościowe każdy z uczestników imprezy mógł zaprezentować w trakcie zabaw, chociażby tańczenia na gazecie, którą składano co jakiś czas na pół lub przechodzenia pod liną w rytm piosenki „Wyginam śmiało ciało”. Wolontariusze również mieli swoje pięć minut w trakcie zabaw z potrójnymi spodniami czy szosowaniu po stoku na nartach w dwie osoby.

Zatem czy warto podejmować się tego typu przedsięwzięć? Oczywiście, że tak, dla tego uśmiechu dziecka, które pojawiało się na jego twarzy w momencie zabawy i wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami.

 

 

R.F.

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone