Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Wrzesień 2021    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Irena, Stanisław, JózefW dniu 4 czerwca 2015 po raz trzynasty w Rzeszowie odbył się koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”, w święto Bożego Ciała. Wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób z województwa podkarpackiego, a także z całej Polski, a nawet, jak mówił Jan Budziaszek z kilku innych krajów. Koncert swoim zasięgiem należy do największych w Europie tego typu imprez, o charakterze religijnym.

W uroczystości uczestniczyli głównie ludzie młodzi, co świadczy o dużej potrzebie organizowania tego typu wydarzeń piosenkarskich. Koncert rozpoczął się o godzinie 19.00, kiedy słońce jeszcze w pełni było na niebie, natomiast zakończył się w świetle świeczek rozdanych uczestnikom. Stworzyły one niesamowitą atmosferę intymności duchowej, w której zanurzyli się wszyscy uczestnicy, nucąc piosenki religijne i oczekując na świadectwa, które co roku są składane przez wiele osób na zakończenie koncertu. Całość oczywiście prowadził niezawodny Jan Budziaszek, jak co roku zresztą, żartując, że gdzie się pojawia, tam zawsze pada deszcz. 

Ten dzień był wyjątkowy pod kątem pogody, ponieważ nie można było sobie wymarzyć wspanialszej. Wszyscy młodzi połączyli się na placu parkowym z biskupem Janem Wątrobą, który udzielił im swojego błogosławieństwa około godziny 21.00. Słowo w liście, wygłosił także Ojciec Święty Franciszek, łącząc się duchowo ze wszystkimi uczestnikami. Należą się duże podziękowania organizatorom, za przygotowanie koncertu, a przede wszystkim wspaniałemu chórowi, który uświetnił swoimi głosami to jakże niezwykłe wydarzenie.

R.F.

reklama
 
 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone