Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mówiąc krótko, dobra informacja to pozytywna informacja. Naszym celem jest promowanie dobrej treści w mediach. Chcemy karmić „siarą” wartości.

Każdy z nas bulwersuje się, jeśli widzi coś złego coś, co źle wpływa na jego samopoczucie. Człowiek karmiony jest przez niektóre media informacjami, które są złe, dołujące i przygnębiające. Zła informacja wytwarza psychozę. Pytanie jest proste – czy chcemy słyszeć o aferach, zabójstwach czy kataklizmach? Czy te informacje nie mają złego wpływy na nas?

Pozytywna informacja ma optymistyczny wpływ na nasze samopoczucie, napawa nas nadzieją. Lepiej jest posłuchać lub przeczytać dobre treści. Takie treści zamieszczane są na portalu Pomia.pl. Nie mówimy, co złego się stało, mówimy na przykład, że zapowiada się fajna impreza na Rynku. Przeprowadzamy wywiady z różnymi ludźmi i nie wyciągamy od nich sensacji, czy tzw. „brudów” dnia codziennego. Chcemy przedstawiać każdego z tej lepszej jego strony. Niepotrzebnie społeczeństwo karmione jest informacją, która w obecnym świecie jest coraz bardziej reklamowana, czyli sensacja, ale sensacja zła. Jest też dobra sensacja, której chyba w ogóle nie ma w mediach. Zapraszamy wszystkich do czytania dobrego słowa, nie tylko na naszym portalu www.pomia.pl, ale również sięgania do źródeł, które zanikają, jak książka, a także do najnowszych technologii, jakim jest internet. Jest to ogromne narzędzie do kształtowania postaw społecznych, ale też do manipulacji. Setki milionów ludzi na całym świecie korzysta z mediów, od których dowiadują się o złym i dobrym świecie. Dbajmy o tą lepszą stronę wizerunku świata. Do niczego nie jest nam potrzebna informacja, że w kataklizmie zginęło 100 osób, czy znany aktor jadąc samochodem potrącił psa. Jest, jednak nam potrzebna informacja, że jakiś biznesmen przekazał środki na dom dziecka lub człowiek, który przechodził ulicą bezinteresownie pomógł starszej osobie przejść przez ulicę. To na nas spoczywa obowiązek wychowania przyszłego pokolenia. Od nas zależy przyszła postawa społeczeństwa.

Ktoś kiedyś powiedział „Taka karma…” - a my mówimy - więc zmieńmy karmę.

Redakcja portalu