Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści - Pomia.pl - Portal Pozytywnych Treści
reklama
Witaj, życzymy dobrego dnia, dziś 18 Październik 2017    |    Pamiętaj o życzeniach imieninowych dla: Juliana, Łukasza, Bogumiła

STRONA W TRAKCIE ZMIAN - Poszczególne elementy mogą nie działać prawidłowo. ZAPRASZAMY WKRÓTCE

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
Już po raz czwarty uczennice klasy sztuki i projektowania ALO dyktują modę na wiosnę. Tym razem zaproponowały powrót do stylu retro, który artystycznie przetworzyły. W ich interpretacji retro staje się nowoczesną propozycją dla osób poszukujących własnego, niepowtarzalnego stylu.

Propozycje młodych projektantek można było zobaczyć podczas pokazu mody, który się odbył 25 marca 2015 r. w Klubie Akademickim IQ w Rzeszowie. Modelki prezentowały swoje stylizacje na profesjonalnym wybiegu.  Publiczność zobaczyła 35 kreacji, na które składają się sukienki, spódnice, bluzki i płaszcze utrzymane w stylistyce lat 60-tych. W kolekcji dominują charakterystyczne dla ówczesnej mody geometryczne wzory, dziewczęce groszki i motywy kwiatowe zdobiące spódniczki mini oraz proste sukienki. Dziewczyny włożyły w tę kolekcję wiele pracy. Ręcznie malowały materiały, by uzyskać niepowtarzalny efekt. Niektóre z nich przeszukały stare szafy, w których kryły się prawdziwe babcine skarby: torebki, buty na koturnach, spodnie dzwony, czy wciąż modne tzw. okulary muchy. Wystarczyło trochę wyobraźni, by je przerobić i dać nowe Inspirowały nas lata 60 – te, bo to ultra kobieca moda dla każdego – mówi Kamila Szetela, uczennica pierwszej klasy. Mnie zafascynowały mini spódniczki na bazie koła i właśnie taką uszyłam dla siebie, doszyłam do niej szelki, które były modne epoce Beatlesów. Będę w niej chodzić także po pokazie, bo pasuje do wszystkiego.

Pokaz mody to cykliczne wydarzenie realizowane przez uczniów ALO – podkreśla Barbara Hubert, nauczycielka projektowania i organizatorka tegorocznego pokazu. Jego celem jest promowanie utalentowanych artystycznie młodych ludzi 
i rozwijanie ich pasji. Wielu z nich później wybiera architekturę lub projektowanie jako kierunki studiów. Niektóre dziewczyny zaczynają karierę modelek. W sumie dobrze, kiedy szkoła wychodzi poza szablon – dodaje nauczycielka.

fot. Akademickie Liceum Ogólnokształcące

reklama

Menu

Regiony

Katalog

 

© 2011-2015 POMIA.pl Portal Pozytywnych Treści - Wszystkie prawa zastrzeżone