Polish English French German Greek Spanish
Nasz kanał Youtube - Telewizja PomiaTV
Pozytywne myśli:
Ralph Waldo Emerson Człowiek jest tym o czym cały dzień myśli.
Własny generator Potrafię naładować baterie człowieka, a później to powtórzyć. Jednak ...
Charles Caleb Colton Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym wrogiem ...
Nie liczy się to, co masz "Liczy się nie to, co masz, ale co robisz z tym, co masz." - Autor ...
W. Clement Stone "Bądź ostrożny w wyborze swojego środowiska, bo ono Cię ukształtuje. ...
Bycie szczęśliwym "Bycie szczęścliwym nie znaczy, że wszystko jest perfekcyjne. ...
Tajemnica sukcesu Tajemnica sukcesu nie polega na tym, żeby unikać lub pozbywać się ...
Salustiusz Tego samego chcieć i tego samego nie chcieć - oto jest dopiero trwała ...
Joseph Schumpeter Zysk jest zapłatą jaką otrzymujesz, kiedy wykorzystujesz okazję, jaką ...
Henry Ford Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma ...
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Śmiech obniża poziom stresu

+ 1
+ 0

Śmiech obniża poziom hormonów stresu i wzmacnia układ odpornościowy. Sześciolatek śmieje się średnio 300 razy dziennie, dorosły już tylko 15 do 100 razy dziennie.

Zatem warto śmiać się jak najczęściej :)

Kofeina w kawie

+ 0
+ 1

Mocno palona kawa zawiera mniej kofeiny niż średnio palona. Im dłużej kawa jest palona, tym mniej zawiera kofeiny.

Mona Lisa

+ 0
+ 0
Badania rentgenowskie wykazały, że istnieją 3 różne wersje Mona Lisy poza widoczną gołym okiem.

Język kameleona

+ 0
+ 0

Kameleon ma język 1,5 razy dłuższy niż całe jego ciało.

Rekord Guinnessa - pszczoły

+ 0
+ 0
Pewien Chińczyk - 55-letni Gao Bingguo ustanowił nowy rekord Guinnessa, jak stojąc "podniósł" pszczoły, które oblegały całe jego ciało. Całe powodzenie akcji mogło być zrealizowane w pewien chytry sposób. Do ciała odważnego pszczelarza przyczepiono kilka matek - królowych pszczół. Po godzinie Gao dźwigał na swoim ciele 109,5 kg pszczół. Dotychczasowy rekord Guinnessa wynosił 83,5 kg. 

Według ekspertów, w tym przypadku pszczelarzy szacuje się, że 1 kg pszczół to 10 000 ich sztuk. Można więc obliczyć, że nowy rekordzista miał ich na sobie ponad milion.

Kiedy nie było lodówek

+ 0
+ 0
Czy ktoś z Was zastanawiał się nad tym, jak mrożono, gdy nie było zamrażarek czy lodówek? Rolę ówczesnych lodówek spełniały ziemianki, lodownie, które w sprytny sposób utrzymywały chłód nawet w letnie upalne dni. A jak zrobić lodownię? Najlepiej wykopać dół w pagórku. Najlepiej jest, jak ten pagórek jest w cieniu drzew. Lód po zimie wprowadza się do środka na odpowiednie kraty. Z napływem cieplejszych dni lód topnieje i kapie na dno lodowni (ziemianki). ziemia jest chłodna i to daje odpowiednią temperaturę do kolejnej zimy. Dodatkowo jest chroniony dach ziemianki przez dodatkowe nakłady ziemi i mchu. Takie lodówki się nie psuły i były ekologiczne. Dzisiaj to...

RRz

Dzień Naleśnika

+ 0
+ 0
Dzień Naleśnika - przypadający na 2 kwietnia to odpowiednik angielskiego Tłustego Czwartku. Zwyczaj ten zapoczątkowała pewna kobieta z Olney. Zajęta smażeniem naleśników straciła poczucie czasu i po usłyszeniu dzwonów przypomniało się jej, że już najwyższy czas iść do kościoła. Jedni mówią, że obawiała się spóźnienia do spowiedzi, ale fakt pozostał faktem, że pobiegła na nabożeństwo z patelnią w ręku. Do dziś odbywa się bieg z patelniami z Rynku do kościoła, a nagrodą jest buziak od dzwonnika.
 

WD - 40

+ 0
+ 0
WD-40 zostało opraowane przez trzech założycieli firmy Rocket Chemical Company z Kalifornii. Zostął użyty po raz pierwszy do ochrony rakiety Atlas przed korozją, jest to skrót od ang. "water displacement 40th attempt", co można przetłumaczyć, jako "40-ta próba wypierania wody". Jednym z dziwnych zastosowań środka WD-40 było użycie go do wyciągnięcia włamywacza, który utknął w przewodzie klimatyzacji.

Ciekawostki geograficzne

+ 1
+ 0
Ciekawostki geograficzne

źródło grafiki:  http://www.centerfly.pl 

Największa tama świata

+ 0
+ 0

Znajduje się ona w Chinach na rzece Jangcy, posiada 32 generatory prądu i zaspakaja potrzeby energetyczne 60 milionów Chińczyków. Do wykonania tamy zużyto ogromną ilość betonu. Gdyby zrobić z tego betonu walec o średnicy 1 metra można by opasać po równiku całą Ziemię.

Światowy Dzień Drzemki w Pracy

+ 0
+ 0
Obchody Dnia Drzemki w Pracy zapoczątkowane zostały w USA. Zwolennicy tej idei powołują się na badania, które dowodzą, że kilkunastominutowy sen w ciągu dnia poprawia produktywność i nastrój. Za przykład stawiają wielkie historyczne postacie, który znane były z zamiłowania do drzemki, np. Winston Churchill, Thomas Edison czy Napoleon Bonaparte. Sam Barack Obama przyznał, że 15-minutowy odpoczynek w ciągu dnia pozwala mu się zregenerować. W wielu krajach zachodnich pracownicy są wręcz zachęcani do skorzystania z tzw. „nap time” – na przykład w czasie przerwy na lunch. Co więcej, niektóry firmy oddają do użytku specjalne pokoje przeznaczone do drzemki. W Chinach z kolei prawo do przycięcia komara w pracy gwarantuje konstytucja. Niestety, polscy pracodawcy nie dostrzegli jeszcze zbawiennego wpływu snu na wydajność pracowników. Pozostaje więc posiłkować się kawą.

źródło: http://www.kalbi.pl/swiatowy-dzien-drzemki-w-pracy

Papugoryby i błazenki

+ 0
+ 0

Papugoryba, błazenek i ustniczek cesarski to niektóre cudeńka, jeśli chodzi o nazewnictwo, które żyją na rafie koralowej. To ruby, które mają ciekawe kolory i wygląd. Do tej kolekcji rybek można zaliczyć również żaglowca skalara, który też zaszczyca swoją obecnością rafę koralową.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

+ 0
+ 0
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu. W 1952 roku podczas demonstracji zginęło tam pięciu studentów. Domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego.

źródło: http://pl.wikipedia.org/

Ile wody jest na świecie?

+ 0
+ 0

Dwie trzecie powierzchni ziemi to wody mórz, oceanów i rzek. Jest to olbrzymii teren. Oceany i morza na kuli ziemskiej to jakby jeden wielki ocean. Łączą się one ze sobą. Ocean Arktyczny jest najzimniejszym oceanem, a nawet pokryty jest w całości lodem przez większość roku. Pacyfik to największy spośród oceanów.

Dlaczego ślimaki zostawiają mokry ślad?

+ 1
+ 0

Ślimaki tworzą pod sobą lepką maź, po której mogą bezpiecznie przemieszczać się. Jest ona tak skuteczna, że ślimak mógłby pełzać po krawędzi brzytwy bez obawy o zranienie się.

Kto wynalazł poduszkowiec

+ 1
+ 0

W latach 50-tych XX w brytyjski inżynier Christopher Cockerell skonstruował pierwszego poduszkowca. Dodajmy fakt, iż do testów używał suszarki i dwóch puszek.

Adolf Hitler człowiekiem roku

+ 0
+ 0

Człowiekiem roku według amerykańskiego magazynu TIME w 1938 roku został Adolf Hitler.

Wynalazca helikoptera

+ 1
+ 0

Dawno, dawno temu Chińczycy budowali małe helikoptery, jako zabawki. Jako pierwszy helikopter do transportu zbudował Leonardo da Vinci. Zastosował on technikę skrzydeł w kształcie śruby tak, że miały one dawać siłę nośną niejako wkręcając się w powietrze. Za ojca współczesnych śmigłowców uważany jest Igor Iwanowicz Sikorski – konstruktor pochodzenia polskiego. W 1939 r. zaprojektował swój pierwszy śmigłowiec – Vought-Sikorsky VS-300. Jego firma do dziś produkuje cenione na całym świecie helikoptery.

Miasto na 7 wzgórzach

+ 0
+ 0
Zgodnie z legendą dzieje Białegostoku zaczynają się w roku 1320, kiedy to książę litewski Giedymin polował w puszczy na tura. Odpoczywając po pogoni nad puszczańskim strumieniem, miał powiedzieć: "Czysty, biały stok. Można by nad nim zbudować dwór myśliwski, albo i wieś założyć". "Stok" to dawne określenie strumienia, który płynie w dół zbocza - dzisiaj, jako rzeka Biała. Białystok, podobnie jak Rzym leży na siedmiu wzgórzach. Aglomerację białostocką tworzą 4 miasta i 7 gmin wiejskich i należy do sieci zdrowych miast Światowej Organizacji Zdrowia.

Na podstawie: www.bialystok.plMotocykle z bocznym wózkiem

+ 0
+ 0

Stworzono je do przewozu pasażerów, a dokładnie dla ich wygody. Z biegiem lat organizowano wyścigi tych pojazdów. Niestety pasażer musiał się przechylać na zakrętach dla podtrzymania równowagi, a nie było to już takie wygodne. Sport jednak rozwijał się i nikomu już to nie przeszkadzało.

Inspiracje

120914
1302
150715
190814
211015
220914
231014
240116
301014
71014
DSC04201
DSCF1092
inspiracja01
inspiracja0989
inspiracja_informacja
mot210714
mot8714
motywacja130415
oczekiwanie
plomien
pozytywy
raj
rg

POMIA TV

Galerie fotografii

Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze Krótkiej

Golfowe Mistrzostwa ...

W ostatnią niedzielę, tj. 4.10.2015 r., odbyły się Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze ...

Pale Horse Sandomierz

Pale Horse Sandomierz

Galeria z wizyty amerykańskich żołnierzy w Sandomierzu fot. MSuwalski ...

Opinie

Pozytywy polskiej polityki

"Pozytywną stroną polityki w Polsce jest to, że od czasu uchwalenia nowej Konstytucji nie dochodzi do kryzysów rządowych, następuje bezkolizyjna zmiana rządów, a samorząd ...

Zobacz

O polityce

Czy można jeszcze znaleźć w polityce jakieś pozytywy?

Patrząc na to, co od wielu lat dzieje się na polskiej arenie politycznej chyba trudno w to uwierzyć. Arena to chyba trafnie użyte słowo, gdyż ...

Zobacz

Wyróżnienia dla nas


PolecamyInicjatywy

Pozytywna informacja w mediach

Turystyka

Wyspa Słodowa - Miejsce relaksu studentów, turystów, matek z dziećmi

Wyspa Słodowa - Miejsce relaksu studentów, ...

Wyspa Słodowa we Wrocławiu należy do staromiejskiego „archipelagu” wysp na Odrze położonych na północ od wrocławskiego Rynku. Obok niej do zbiorów tzw. Wysp Odrzańskich należą wyspy: Bielarska, ...

Dziecko

Obiecaj sobie, że będziesz dobrym rodzicem

Obiecaj sobie, że będziesz dobrym rodzicem

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych momentów dla naszych pociech. Jednak  to nie prezenty i atrakcje są najważniejsze – najbardziej liczy się czas oraz troska mamy i taty. Dlatego Dzień ...

Zdrowie

Kwas foliowy dla przyszłej mamy

Kwas foliowy dla przyszłej mamy

Kawas foliowy należy do witamin z grupy B, choć od czasu do czasu nazywany jest mianem witaminy M. Kwas foliowy jest rozpuszczalny w wodzie i magazynowy głownie w wątrobie. Ma on podstawowe znaczenie ...

Religia

Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

28 października Kościół czci w liturgii Apostołów Świętego Szymona oraz Świętego Judę Tadeusza. Obaj są wymienieni we wszystkich katalogach Dwunastu w Piśmie Świętym. Święty Szymon jest najmniej ...

Recenzje

Kraina Lodu

Kraina Lodu

Pisząc wstęp do niniejszej recenzji „Krainy Lodu”, winienem zaznaczyć pewną rzecz. Nie lubię kreskówek Disneya. Konkretniej, poza kilkoma chlubnymi wyjątkami pokroju starej jak świat „Mulan”, czy też ...

REKLAMA

Literatura

Lista książek zakazanych współczesnego świata?

Lista książek zakazanych współczesnego świata?

Ile ludzi, tyle historii, tyle nowych książek. Już w średniowieczu Kościół postanowił sporządzić listę, na której zamieszczał powieści i dzieła heretyków, zbyt niepokornych ludzi, lekkoduchów. Były ...

Kulinaria

Ku pamięci Hannie Szymanderskiej

Ku pamięci Hannie Szymanderskiej

Biesiady w karczmie „Dolina Pstrąga” W piątkowy wieczór  28.11.2014 r. Karczma Dolina Pstrąga rozpoczyna tydzień poświęcony Hannie Szymanderskiej, słynnej znawczyni kuchni, autorki ponad ...

Yt Framwork   

Wszystkie prawa zastrzeżone Pomia.pl © 2011 - 2017 Ogólnopolski Portal Pozytywnych Informacji