Polish English French German Greek Spanish
Nasz kanał Youtube - Telewizja PomiaTV
Pozytywne myśli:
Wojciech Kilar Całą filozofią sztuki, każdej sztuki, jest to, by była skierowana ku ...
Własny generator Potrafię naładować baterie człowieka, a później to powtórzyć. Jednak ...
Michel Quoist Masz szczęście - jesteś człowiekiem. Róża jest piękna, ale nie wie ...
Przysłowie chińskie Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna ...
Mahatma Gandhi Jedynym sposobem by żyć, jest pozwolić żyć.
Richard Dow Cztery podstawowe elementy marketingu usług to: ludzie, ludzie, ...
Potrzeba zwycięstwa wysysa moc "Kiedy łucznik strzela nie dla wygranej, panuje nad ...
Lew Tołstoj Nie jest nieszczęściem, jeśli ludzie będą cię chwalić za twoje ...
Roman Rzońca Rodzina to najmniejsza komórka społeczna, a zarazem najważniejsza. W ...
Henry Ford Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak ...
 • Font size:
 • Decrease
 • Reset
 • Increase

Umowa programowa Andrzeja Dudy z Polakami

+ 0
+ 0

Andrzej Duda - prezydentem

10 zobowiązań Andrzeja Dudy

 1. Będę Prezydentem, który słucha i służy obywatelom;
 2. Będę Prezydentem dialogu, porozumienia i rozmowy;
 3. Będę Prezydentem, który przywróci Polakom zaufanie do państwa i poczucie godności;
 4. Będę Prezydentem, który troszczy się o bezpieczeństwo Polaków;
 5. Będę Prezydentem, który buduje państwo uczciwe i sprawiedliwe;
 6. Będę Prezydentem, który z troską i zrozumieniem odnosi się do każdego obywatela;
 7. Będę Prezydentem Polski przyszłości. Silnego, sprawnego państwa w centrum zjednoczonej Europy;
 8. Będę Prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów;
 9. Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, kiedy powinien być arbitrem;
 10. Będę Prezydentem aktywnym, który chce korzystać z inicjatywy ustawodawczej.
W skrócie można by powiedzieć, że Andrzej Duda - obecnie Prezydent elekt za podstawę swojej prezydentury uważa cztery główne aspekty społeczne:  rodzina, praca, dialog i bezpieczeństwo. Jak czytamy na stronie http://andrzejduda.pl/:

"Czynnikiem, który wpływa na jakość życia, ale też znacząco wpływa na rozwój gospodarczy jest kultura. I związane z nią bezpośrednio poczucie tożsamości, poczucie własnej wartości. Będę wspierał umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących, a także promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty. Polacy muszą godnie zarabiać, aby myśleć o bezpiecznej przyszłości swoich rodzin. Jako Prezydent zainicjuję dialog pomiędzy pracodawcami, stroną społeczną i rządem na temat wzrostu płac w Polsce. W Polsce trzeba zlikwidować dysproporcje pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami. Polacy mają prawo do opłat za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE. Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany"

"Niezwykle ważną pracą potrzebną dziś i na przyszłość, która budowała tradycję polskich rodzin, jest praca na roli. Polscy rolnicy, postawieni dziś w bardzo trudnej sytuacji, potrzebują wsparcia państwa, potrzebują wsparcia prezydenta. Obiecuję, że kiedy zostanę prezydentem będę pamiętał i dbał o polskich rolników, o polską wieś. Priorytetem mojej prezydentury będzie obrona polskiego złotego. Narodowa waluta jest gwarantem polskiego rozwoju gospodarczego."

"Wznowię dialog społeczny. Będę wypełniał art. 20 konstytucji, który wprost mówi, że polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych. Powołam Narodową Radę Rozwoju, która będzie szerokim forum wypracowującym rozwiązania, projekty i inicjatywy. Chcę żeby w skład Rady weszli przedstawiciele biznesu, istniejącego w Polsce przemysłu, eksperci i naukowcy."

"Bezpieczeństwo to silna pozycja międzynarodowa Polski ale to także silna gospodarka. Polacy muszą mieć poczucie, że żyją w kraju stabilnym, uczciwym, który  o ich bezpieczeństwie myśli każdego dnia, a nie tylko od czasu do czasu. Polska rodzina potrzebuje bezpieczeństwa, po pierwsze bezpieczeństwa wobec zagrożeń zewnętrznych. Potrzebuje sprawnej i skutecznej dyplomacji. Potrzebuje bezpieczeństwa energetycznego. "

źródło: http://andrzejduda.pl/umowa-programowa

fot: http://andrzejduda.pl/galeria

 

 

Prezydent elekt Andrzej Duda na Jasnej Górze

+ 1
+ 0

Prezydent Andrzej Duda, 25 maja 2015 r. po południu, przyjechał na Jasną Górę

"Przyjechałem, żeby podziękować Matce Najświętszej za opiekę, za siły które mi dała" – powiedział Andrzej Duda redaktorce Annie Przewoźnik z tygodnika "Niedziela". Prezydent wyraził wdzięczność wszystkim, którzy modlili się w jego intencji. Zapytany o to, jak rozumie pojęcie "dobra prezydentura" - odpowiedział:

"Chciałbym, jako prezydent, służyć Polakom. Chciałbym, aby Polacy, niezależnie od tego czy głosowali na mnie czy nie, mogli pod koniec tej prezydentury powiedzieć, że mają takie poczucie, że starałem się być prezydentem wszystkich Polaków. Starałem się odpowiadać na ich potrzeby, byłem takim prezydentem, który był blisko ludzi i rozumiał ich. Na tym mi bardzo zależy". Tego nam teraz bardzo potrzeba jako społeczeństwu, takiej prezydentury. 

Przy okrzykach: „Boże, błogosław Panu prezydentowi”, Pan Prezydent, wraz z Ojcami Paulinami z o. przeorem Marianem Waligórą na czele, udał się pod Epitafium Smoleńskie, gdzie oddał hołd wszystkim poległym w katastrofie nad Smoleńskiem. 

Ogromne znaczenie ma dla bardzo wielu Polaków fakt, że Prezydent elekt nie zawahał się przybyć na Jasną Górę i zawierzyć swoją prezydenturę Matce Najświętszej. Właśnie tu w miejscu, gdzie bije serce narodu, gdzie miliony wiernych przynoszą swe prośby i otrzymują liczne łaski. To kolejny sygnał, że Polska się zmienia. Bóg, honor, ojczyzna.

ad
źródło: https://www.facebook.com/
foto: Anna Przewoźnik

POMIA TV

Galerie fotografii

Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze Krótkiej

Golfowe Mistrzostwa ...

W ostatnią niedzielę, tj. 4.10.2015 r., odbyły się Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze ...

Pale Horse Sandomierz

Pale Horse Sandomierz

Galeria z wizyty amerykańskich żołnierzy w Sandomierzu fot. MSuwalski ...

Wyróżnienia dla nas


Turystyka

Wyspa Słodowa - Miejsce relaksu studentów, turystów, matek z dziećmi

Wyspa Słodowa - Miejsce relaksu studentów, ...

Wyspa Słodowa we Wrocławiu należy do staromiejskiego „archipelagu” wysp na Odrze położonych na północ od wrocławskiego Rynku. Obok niej do zbiorów tzw. Wysp Odrzańskich należą wyspy: Bielarska, ...

Dziecko

Dzieci zachęcane przez pszczołę zwiedzają muzeum

Dzieci zachęcane przez pszczołę zwiedzają muzeum

Symbolem tegorocznych wakacji w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej jest pszczoła, która zachęca dzieci do wspólnego zwiedzania Muzeum Historii Miasta aby poznać tajemniczy świat przeszłości. Obecnie ...

Zdrowie

Alergię warto leczyć by poprawić jakość życia

Alergię warto leczyć by poprawić jakość życia

Wielu alergików odczuwa nie tylko problemy objawowe, ale też obniżenie formy psychicznej i popędu seksualnego. Dlatego warto się odczulać, tym bardziej nowoczesne odczulanie podjęzykowe jest o ...

Literatura

Czytaj - naprawdę warto!

Czytaj - naprawdę warto!

          To stwierdzenie jest pewne. Jednak nie każdy jest o tym przekonany. W dzisiejszym świecie zamiast książki, wybierana jest gra w internecie lub program telewizyjny. Zapewne wygodniejsze jest ...

Kulinaria

Zupa wątrobiana

Zupa wątrobiana

Weź funt wątroby pokrojonej w listki, obsypanej mąką i w smalcu wypieczonej, sporą cebulę pokrajaną, kilka grzanek i jaj i piecz póki się pięknie nie zarumieni. Potem utłucz wszystko drobno w ...

Yt Framwork   

Wszystkie prawa zastrzeżone Pomia.pl © 2011 - 2017 Ogólnopolski Portal Pozytywnych Informacji