Polish English French German Greek Spanish
Nasz kanał Youtube - Telewizja PomiaTV
Pozytywne myśli:
Bogusław Wojnar Każdy ma takich wrogów, na jakich sobie zasłużył i takich przyjaciół, ...
Umysł jest wszystkim Umysł jest wszystkim. Masz to, o czym myślisz. Budda
Tajemnica sukcesu Tajemnica sukcesu nie polega na tym, żeby unikać lub pozbywać się ...
Arystoteles Wierny przyjaciel jest dla młodzieńca przewodnikiem, dla męża pomocą, ...
Reinhold Niebhuz Boże, daj mi tę łaskę, Bym przyjął to, czego nie mogę zmienić, Daj ...
Przysłowie arabskie Najgorszym przyjacielem jest ten, który cię poszukuje w szczęściu, a ...
Alfons Daudet Należy się cieszyć dniem dzisiejszym w trwodze przed jutrem, chwytać ...
Ignacy Legatowicz Staraj się znaleźć dobrego przyjaciela, bo nieprzyjaciel sam się ...
Potrzeba zwycięstwa wysysa moc "Kiedy łucznik strzela nie dla wygranej, panuje nad ...
Ajschylos Nie ma gorszego zła od pięknych słów, które kłamią.
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Sprawdzamy, recenzujemy, polecamy

+ 73
+ 3Małgorzata i Marcin Klader
- pomysłodawcy Hotelowych Recenzji. Ten pomysł na taką działalność zrodził się w ich głowach po tym, jak odwiedzając wiele hoteli i podróżując po całym świecie spotkali się z różnymi warunkami, różną jakością wyżywienia czy uprzejmością obsługi. Zadałem im kilka pytań.

Czym się zajmujecie i skąd pomysł na taką działalność?

Zajmujemy się głównie recenzjami hoteli. Wyszukujemy takie wyjątkowe miejsca, do których warto pojechać, w których warto spędzić swój wymarzony urlop. Przez ostatnie kilka lat mieliśmy możliwość podróżowania po świecie, odwiedziliśmy wiele hoteli i widzieliśmy zarówno te lepsze  jak i te gorsze miejsca do wypoczynku. Wówczas zrodził się pomysł pisania bloga i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi. I właśnie od bloga wszystko się zaczęło. Zaczęły do nas spływać maile od osób podróżujących z zapytaniami gdzie najlepiej się zatrzymać. Jak również zaczęły się z nami kontaktować same hotele i nie tylko. Po długich rozmyślaniach podjęliśmy decyzję o założeniu firmy i zajęcia się tym na poważnie. Każdy z nas wybierając dany obiekt chce wypocząć w komfortowych warunkach bez niemiłych niespodzianek, więc naszą stronę internetową Hotelowe Recenzje poświęcamy tym wyjątkowym hotelom i obiektom, z których każdy zawsze wyjedzie zadowolony.

Sprawdzacie, recenzujecie, polecacie – to główne cechy waszej działalności. A co z hotelami, które Wam się nie podobają, albo z tymi, które nie spełniają Waszych kryteriów?

Tak, sprawdzamy, recenzujemy i polecamy, bo naszą stronę to wyróżnia, że zamieszczone na niej hotele i obiekty możemy z czystym sumieniem polecić innym. Opisując dane hotele robimy to obiektywnie, a jeśli jest tak, że dany hotel nam się nie podoba, bo nie spełnia naszych oczekiwań pod różnymi względami to go nie zamieszczamy na stronie. Np. ostatnio mieliśmy sytuację w Zakopanem, gdzie przyjechaliśmy do hotelu pięciogwiazdkowego i już po 30 min pobytu w lobby postanowiliśmy opuścić ten hotel, gdyż obsługa nie spełniała podstawowych oczekiwań gościa. Na naszej stronie nikt nie znajdzie tych słabych hoteli. Jako że jesteśmy oczami zwykłego gościa hotelowego, nasza recenzja obejmuje nie tylko recenzję opisową, ale również galerię własnych zdjęć oraz to, co cieszy się największym zainteresowaniem czyli filmy z naszym udziałem, w których pokazujemy wszystko to, co zastaniemy po przyjeździe do danego miejsca.

Na co zwracacie uwagę i ile czasu spędzacie w danym miejscu?

Zwracamy uwagę na masę aspektów, które wpływają na rangę i komfort hotelu. Między innymi lokalizacja, czyli umiejscowienie hotelu pod względem otoczenia, krajobrazu, odległości od centrum miasta. Równie ważną rzeczą dla nas są pokoje i ich czystość. Kolejną sprawą, na którą zwracamy szczególną uwagę jest Obsługa, która jest bardzo ważna, gdyż to właśnie oni umilają pobyt każdemu gościowi. Skupiamy się również na wyżywieniu, czy dania są powtarzalne, skąd pochodzą produkty oraz czy są ekologiczne. No i oczywiście sprawdzamy wszystkie dostępne atrakcje w danym obiekcie oraz spa&wellness. Na końcu jest podsumowanie i ocena ogólna, która jest niejako średnią tego, co było oceniane. Aby to wszystko ocenić spędzamy od 3 do 4 dni w każdym miejscu. Trzeba powiedzieć, że recenzje hoteli i obiektów na naszej stronie będą zawsze aktualne, gdyż min. raz w roku odwiedzimy to samo miejsce i sprawdzimy czy nadal utrzymuje ten sam poziom. Co ważne również piszemy, co byśmy zmienili w danym hotelu. Czasem jest tak, że usilnie staramy się coś znaleźć coś, co by nie spełniało norm, ale trudno jest nam znaleźć takie obszary – po prostu jest wszystko ok. Zdarza się jednak, że w niektórych sferach jest coś, co by mogło być lepsze, więc ta ocena jest wtedy niższa. Oceniając kierujemy się pięciostopniową skalą, ale jest jeszcze niespodzianka w postaci szóstej niebieskiej gwiazdki, która określa tzw. „Szał, wygody ponad normę, ekskluzywność do potęgi…”

Na jakim obszarze działacie – Polska, Europa, świat?

W chwili obecnej skupiliśmy się na obszarze naszego kraju, ale nie wykluczamy poszerzenia swojej działalności na inne kraje. Świat przed nami.

Jak reagują gospodarze hoteli – ich dyrektorzy, czy podoba się im pomysł takich recenzji?

Tak, pomysł recenzji w większości hotelach podoba się, choć zdarzają się również i takie, w których dyrektorzy są zamknięci na wszelkie nowości i myśleniem są nadal w czasach PRL-u.

Dobry hotel nie boi się waszych opinii, a ten gorszy może jedynie starać się, aby był lepszy – czy nie jest tak?

Tak. Hotel o wysokiej klasie nie obawia się niczego, a ten słabszy, aby się znaleźć na naszej stronie będzie musiał postarać się poprawić to, co jest w nim niedoskonałe.

Podsumowanie:

Jesteśmy oczami zwykłego gościa. Tworzymy coś w rodzaju pomostu między hotelami, a gośćmi hotelowymi i zachęcamy wszystkich, aby pisali do nas, a my odpowiemy na każdą wiadomość. Być może, że macie Państwo jakieś sugestie – my postaramy się sprostać postawionym nam zadaniom. Jeśli macie Państwo pytania związane z doradztwem, jaki hotel wybrać pod konkretny pobyt zapraszamy do kontaktu. K woli wyjaśnienia zaznaczamy, że żaden hotel nie ingeruje w naszą recenzję, dlatego z czystym sumieniem możemy zastrzec sobie, że recenzja, jaką Państwo znajdą na naszej stronie www.hotelowerecenzje.pl jest naszą i tylko naszą obiektywną recenzją. Jeśli wybieracie się Państwo do hotelu przez nas opisanego z ręką na sercu możecie się tam zatrzymać i zamieszkać. Hotele z naszej strony są godne polecenia. Promujemy dobre hotele, aby każdy, kto odwiedzi dany hotel nie zawiódł się na nim.

Na początek zapraszamy do oglądnięcia naszego zwiastuna Hotelowych Recenzji

https://www.youtube.com/watch?v=pt4b0Q2zy0A&list=UU3jFHPeOt883JwiTT2v29cg

Czyli tak, jak i my nie skupiamy się na złych informacjach tylko promujemy pozytywną treść, bo leży nam na sercu dobro innych.

Dziękuję z rozmowę.

Roman Rzońca


Komentarze   

 
0 #7 Maciek 2015-05-05 15:17
Wiem tylko, że wygląda to jak film reklamowy a nie recenzja.
Cytować
 
 
0 #6 Maciek 2015-05-02 13:54
Przecież widać, że te wszystkie recenzje są naciągane i opłacane przez właścicieli danego hotelu, więc jaki to ma sens?
------------------
P.S.
Drogi Macku, być może że tak to wygląda, ale musimy zapewnić, że recenzje są rzeczywiste i autentyczne.
Redakcja pomia.pl
Cytować
 
 
+9 #5 Kaska 2014-10-26 14:50
Cytuję Ono90:
Sciema wielka. Możecie polecać, ale czego też nie ma negatywnych opinii. Płacą wam za to?

Dokładnie tak. Pierwsze przeczytaj do konca, a później zabieraj się za komentowanie.
Cytować
 
 
+8 #4 Redakcja 2014-10-24 21:46
Cytuję Ono90:
Sciema wielka. Możecie polecać, ale czego też nie ma negatywnych opinii. Płacą wam za to?


Proszę czytać wywiad, a wszystko się wyjaśni.
Cytować
 
 
-6 #3 Ono90 2014-10-24 21:45
Sciema wielka. Możecie polecać, ale czego też nie ma negatywnych opinii. Płacą wam za to?
Cytować
 
 
-9 #2 aneta 2014-10-21 12:35
no to dopiero początek, zobaczymy jak Wam pójdzie, bo nie widzą przyszłości z tym. Takie recenzje są złudne. mogą być opłacone - ludzie nie będą wierzyć.
Cytować
 
 
+1 #1 Małgosia 2014-10-19 11:17
Świetny pomysł, ale negatywne opinie chętnie poczytam.
Cytować
 

Sport

Derby Nowego Yorku dla New York Islanders

Derby Nowego Yorku dla New York Islanders

  Sezon NHL dostarcza fanom tej dyscypliny sportu ze spotkania na spotkania coraz to większych emocji. W ostatniej kolejce hokeiści z New York Islanders pokonali w rzutach karanych ...

Technologie

Konferencja podcasterów Polcaster 2015

Konferencja podcasterów Polcaster 2015

Zapraszamy serdecznie na pierwszą polską konferencję podcasterów: "PolCaster 2015", która odbędzie się w dniu  Pierwszy raz w Polsce, w tak szerokim ...

Felietony

Gra Miejska „Rzeszowskimi uliczkami”

Gra Miejska „Rzeszowskimi uliczkami”

19 września 2014 r. uczniowie rzeszowskich szkół rywalizowali w grze miejskiej „Rzeszowskimi uliczkami”, zorganizowanej przez pracowników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Do ...

Osobowości

Jego głos, ciągle brzmi młodzieńczo

Jego głos, ciągle brzmi młodzieńczo

Jerzy Połomski, króluje na polskiej scenie muzycznej już od 56 lat. Jego piosenki zna cały świat, a większość z nich została głęboko zakorzeniona w sercach wielu Polaków. Jerzy Połomski urodził się ...

Porady

Jak wymienić koło w samochodzie

Jak wymienić koło w samochodzie

Jedziemy sobie, a tu nagle bum - strzela opona w samochodzie. Trzeba wymienić koło. Idzie zima, więc trzeba wymienić cztery koła. Znowu wraca wiosna i znowu trzeba zmienić koła. Jeśli chcemy robić to ...

Inspiracje

120914
1302
150715
190814
211015
220914
231014
240116
301014
71014
DSC04201
DSCF1092
inspiracja01
inspiracja0989
inspiracja_informacja
mot210714
mot8714
motywacja130415
oczekiwanie
plomien
pozytywy
raj
rg

POMIA TV

Galerie fotografii

Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze Krótkiej

Golfowe Mistrzostwa ...

W ostatnią niedzielę, tj. 4.10.2015 r., odbyły się Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze ...

Pale Horse Sandomierz

Pale Horse Sandomierz

Galeria z wizyty amerykańskich żołnierzy w Sandomierzu fot. MSuwalski ...

Opinie

Pozytywy polskiej polityki

"Pozytywną stroną polityki w Polsce jest to, że od czasu uchwalenia nowej Konstytucji nie dochodzi do kryzysów rządowych, następuje bezkolizyjna zmiana rządów, a samorząd ...

Zobacz

O polityce

Czy można jeszcze znaleźć w polityce jakieś pozytywy?

Patrząc na to, co od wielu lat dzieje się na polskiej arenie politycznej chyba trudno w to uwierzyć. Arena to chyba trafnie użyte słowo, gdyż ...

Zobacz

Ostatnie komentarze

Wyróżnienia dla nas


PolecamyInicjatywy

Pozytywna informacja w mediach

Turystyka

Pogórze Dynowskie wirtualnie

Pogórze Dynowskie wirtualnie

Z początkiem wakacji turyści odwiedzający podkarpacie  otrzymali do rąk nowe narzędzie, które pozwoli im łatwiej i dogłębniej zwiedzać urokliwe zakątki pogórza dynowskiego.Jest nim aplikacja mobilna ...

Dziecko

Sposoby na naukę za pomocą gier komputerowych

Sposoby na naukę za pomocą gier komputerowych

W dzisiejszych czasach wszelkiej maści gry komputerowe są bez wątpienia jednym z bardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu i szeroko rozumianej rozrywki – bogactwo ...

Zdrowie

Co robić, aby pozbyć się z organizmu toksyn?

Co robić, aby pozbyć się z organizmu toksyn?

Stres, niewłaściwa dieta, pośpiech, brak odpowiedniej ilości snu – taki tryb życia z pewnością ma wpływ na nasze zdrowie. Niestety wszystko to składa się na tzw. choroby cywilizacyjne i różne ...

Religia

Nawrócenie, jako rzeczywistość religijna

Nawrócenie, jako rzeczywistość religijna

Nawrócenie jest procesem wewnętrznej przemiany życia, podejmowany pod wpływem Ducha Świętego, który uzdalnia do większego upodobnienia się do Chrystusa. Pod wpływem łaski Bożej nowo nawrócony ...

Recenzje

Największy z cudów - wspaniały film o wierze

Największy z cudów - wspaniały film o wierze

Jest to, co prawda film animowany, ale w swoim przekazie jest niesamowity. Pełnometrażowa opowieść o rzeczach, które istnieją w wyobraźniach ludzi wierzących, niewierzących, poszukujących i ...

REKLAMA

Literatura

Biblioteka Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy  im. Św. Brata Alberta

Biblioteka Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. ...

Od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona w pełni biblioteka, działająca przy Rzeszowskim Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta. Prace nad uporządkowaniem i stworzeniem elektronicznego rejestru ...

Kulinaria

Myśleć o niebieskich migdałach, a być w Niebieskich Migdałach to dwie różne rzeczy

Myśleć o niebieskich migdałach, a być w ...

W zaprzyjaźnionym gronie lokalnych dziennikarzy spotkaliśmy się dzisiaj, aby doświadczyć kulinarnych inspiracji na najbliższe święta Bożego Narodzenia. Były makowniki, rolady orzechowe, torty i wieli ...

Yt Framwork   

Wszystkie prawa zastrzeżone Pomia.pl © 2011 - 2017 Ogólnopolski Portal Pozytywnych Informacji