Polish English French German Greek Spanish
Nasz kanał Youtube - Telewizja PomiaTV
Pozytywne myśli:
Lew Tołstoj Nie jest nieszczęściem, jeśli ludzie będą cię chwalić za twoje ...
Demokryt Więcej warta jest przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich ...
Wytrwałość w działaniach Pa­miętaj­cie, nieważne, ile ra­zy przyj­dzie wam wy­kony­wać daną ...
Ks. Jan Twardowski Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w ...
Menander Nawet cień przyjaciela starczy, aby uczynić człowieka szczęśliwym.
Bogusław Wojnar Każdy ma takich wrogów, na jakich sobie zasłużył i takich przyjaciół, ...
Przysłowie arabskie Najgorszym przyjacielem jest ten, który cię poszukuje w szczęściu, a ...
Ignacy Legatowicz Staraj się znaleźć dobrego przyjaciela, bo nieprzyjaciel sam się ...
Walt Disney Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania.
Friedrich Hebbel Nie chcę, żeby mi zabrakło tego błogosławieństwa, które tkwi w ...
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Zwiedzaj uczelnię nie wychodząc z domu

+ 2
+ 0

Spacer wirtualny po WSIiZ w Rzeszowie - KLIKNIJ I ZWIEDZAJ

Chcesz zwiedzić Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nie wychodząc z domu? Wybierz się na wirtualny spacer po 3 kampusach uczelni i nowoczesnych, specjalistycznych laboratoriach!

- Spacer rozpoczynamy klikając na link http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/panoramy/spacer.html. Stajemy przed wejściem głównym do siedziby uczelni w Rzeszowie. Możemy wejść do środka i zwiedzić np. dziekanat, Klub Akademicki IQ, studio Radioeter.fm lub laboratorium informatyczne. Wybierając zakładki: Kampus w Kielnarowej, Kampus w Tyczynie, Centrum Edukacji Międzynarodowej rozpoczynamy wirtualne zwiedzanie imponującej infrastruktury uczelni – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Po obiektach uczelni można spacerować wirtualnie niemal w każdym komputerze na świecie. Pozwala na to użyta technologia Flash. - W prezentacji wykonanej przez pracowników Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów oraz studentów specjalności grafika komputerowa w mediach, wykorzystaliśmy zdjęcia sferyczne o bardzo dużej rozdzielczości (200 mega pikseli) – zdradza Łukasz Bis z Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów WSIiZ – Każda panorama składa się z kilkudziesięciu ujęć, które zostały sklejone, zretuszowane i ponownie pocięte na drobne kawałki, po to, by prezentacja działała płynnie, bez zbytniego obciążenia komputera i łącza w Internecie. Praca składała się z 3 etapów: wykonania,  łączenia i retuszowania fotografii oraz oprogramowania.

Efekt jest niesamowity. Dzięki wykorzystanej technologii każdy może odwiedzić uczelnię i poczuć się jak w przestrzeni 3D. Spacerując wirtualnie po kampusie w Tyczynie, można m.in. zwiedzić gabinety: hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. Komputerową wycieczkę po kampusie w Kielnarowej najlepiej zacząć od obejrzenia panoramy całego obiektu. Można wejść do hali sportowej, SPA, gabinetu kosmetycznego i masażu, a także do stadniny koni i klimatycznej Taberny pod sosnami.

Spacer po królestwie IT

- Ważnym celem prezentacji jest pokazanie nowoczesnych i świetnie wyposażonych laboratoriów, których spora liczba mieści się w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Studenci WSIiZ kształcą się praktycznie w 70 specjalistycznych pracowniach. Wybierając studia należy zwrócić uwagę na odpowiednią uczelnię i kierunek. Dla przyszłych pracodawców bardzo ważne są też praktyczne umiejętności, jakie studenci zdobywają na zajęciach w laboratoriach – podkreśla Pasieczna.

Już na parterze CEM, oprócz auli i patio można zwiedzić Laboratorium mikroskopii. Prawdziwy raj zaczyna się na I piętrze. Wchodzimy do Laboratorium rzeczywistości wirtualnej i przetwarzania obrazów. Duże wrażenie robią: wirtualna jaskinia 3D, 18 stacji kompleksowo wyposażonych w nowoczesne oprogramowanie do tworzenia grafiki, a także studio motion capture do przenoszenia ruchu z aktora na postaci wirtualne oraz drukarka 3D. Jest tu też profesjonalne studio fotograficzne.

- Studenci informatyki i grafiki komputerowej uczą się tutaj obróbki i retuszu zdjęć, tworzenia modeli trójwymiarowych oraz animacji i montażu filmów. Zdobywają umiejętność dodawania efektów specjalnych, tworzenia grafiki do gier komputerowych, umiejętność programowania wirtualnych spacerów i prostych gier – wyjaśnia Łukasz Bis.

Przechodzimy do Laboratorium grafiki komputerowej i sztuki cyfrowej. Pracownia wyposażona jest w 27-calowe komputery iMac umożliwiające pracę z grafiką 2D i 3D i zajęcia z programowania dla urządzeń mobilnych Apple, a także z obróbki wideo, przygotowywania i składania materiałów filmowych z efektami specjalnymi i obiektami trójwymiarowymi. Laboratorium  wyposażone jest w najnowsze oprogramowanie do edycji zdjęć, tworzenia grafik wektorowych, składu i innych działań związanych z grafiką 2D oraz do tworzenia grafiki 3D.

Nie mniejsze wrażenie robi laboratorium zdalnej diagnostyki medycznej wyposażone m.in. w nowoczesny system teleinformatyczny do zdalnego monitorowania parametrów fizjologicznych pacjenta, Eye-tracker (urządzenie do śledzenia ruchu gałek ocznych) m.in. do diagnozowania zaburzeń mentalnych oraz syntezer częstotliwości, generatory funkcyjne, oscyloskopy i oprogramowanie wirtualnego laboratorium systemów pomiarowych (LabView). Studenci zdrowia publicznego i informatyki uczą się tu, jak zastosować systemy komputerowe i teleinformatyczne w medycynie, m.in. w analizie, wizualizacji danych medycznych i wspomaganiu podejmowania decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.  

Wchodzimy do Laboratorium inteligentnych systemów informacyjnych dla przyszłych programistów. Studenci informatyki realizują tu badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Laboratorium pozwala na akwizycję obrazu z kamery termowizyjnej i dermatoskopu. Profesjonalne oprogramowanie służy do analizy obrazów z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów obróbki grafiki.

Na I piętrze zwiedzamy jeszcze Laboratorium spektometrii i spektroskopii, a na II Laboratorium architektury przetwarzania równoległego i programowania równoległego.

Na III piętrze można wirtualnie zwiedzić m.in. Laboratorium finansowe, gdzie studenci finansów i rachunkowości oraz ekonomii dokonują skomplikowanych operacji finansowych przez symulowanie warunków pracy maklera, brokera, dealera walutowego i analityka finansowego. W laboratorium o charakterze dealing roomu znajdują się 24 terminale, jakich używają maklerzy i analitycy finansowi. - Profesjonalny sprzęt umożliwia łatwe i komfortowe posługiwanie się oprogramowaniem finansowym i wykresami cenowymi poszczególnych instrumentów finansowych – mówi Joanna Hady z Instytutu Badań i Analiz Finansowych WSIiZ.

Miłośnicy robotów na pewno z ciekawością zajrzą do Laboratorium automatyki i robotyki, gdzie do dyspozycji studentów jest kilkanaście nowoczesnych robotów: humanoidalnych, przemysłowych, kołowych i gąsienicowych oraz robot kroczący i sterowniki PLC. - Studenci uczą się obsługi robotów oraz pracy z wykorzystaniem najnowszych programowalnych sterowników logicznych podkreśla Jacek Jamiński, opiekun laboratorium – Jest to praktyczne przygotowanie na światowym poziomie do zawodu automatyka robotyka, inżyniera programowalnych układów cyfrowych oraz informatyka.

W Laboratorium przetwarzania dźwięku i akustyki zajęcia przygotują przyszłych programistów procesorów sygnałowych dla potrzeb akustyki i telekomunikacji.

W przypominającym zwykłą pracownię komputerową Laboratorium zaawansowanych technologii sieciowych i bezprzewodowych znajduje się nowoczesny sprzęt sieciowy lidera w tej dziedzinie - firmy CISCO. – Na zajęciach studenci zapoznają się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi we współczesnych sieciach teleinformatycznych. Uczą się projektowania, administrowania i zarządzania sieciami komputerowymi, a także bezpieczeństwa sieciowego. Dzięki uczestnictwu w autoryzowanych szkoleniach prowadzonych w laboratorium uzyskują certyfikaty CISCO - wyjaśniadr inż. Janusz Kolbusz z Katedry Elektroniki i Telekomunikacji WSIiZ.

Z królestwa IT przenosimy się do krainy piękna, zdrowia i urody. W innym budynku dydaktycznym oglądamy Laboratorium mikrobiologii i histologii, gdzie uwagę przykuwają nowoczesne urządzenia, np. mikroskop konfokalny, używany do mikroskopowej obserwacji tkanek. - Tutaj studenci poznają budowę organizmów na poziomie komórki i tkanki – wyjaśnia dr Ryszard Palczak, dziekan Wydziału Medycznego WSIiZ.

 

W krainie zdrowia, piękna i urody

W Laboratorium chemii kosmetycznej znajduje sprzęt do uformowania i analizy chemicznej kosmetyku oraz analizy surowca kosmetycznego i wytwarzania nowego. Studenci uczą się analizy chemicznej, w tym nowoczesnej metody jądrowego rezonansu magnetycznego z użyciem spektrometru NMR. Nowoczesna edukacja z zastosowaniem urządzeń na wysokim poziomie technicznym pozwala przygotować przyszłych kosmetologów, którzy uczą się wytwarzać kosmetyki według własnych receptur. Laboratoria: hodowli komórek i tkanek oraz immunologii i alergologii są wyposażone w sprzęt niezbędny do hodowli tkanek ssaczych i urządzenia do testów immunologicznych i biochemicznych.

Na zakończenie spaceru wisienka na torcie, czyli wizyta w najbardziej miłej ze wszystkich pracowni! Z entuzjazmem wchodzimy do Laboratorium Badań nad alpakami. Zamiast sali są boksy i wybieg dla egzotycznych zwierząt, a zamiast sprzętu przeurocze i sympatyczne alpaki.

- Prowadzimy hodowlę 35 dorosłych samic i 4 samców pod kątem zooterapii i badań nad selekcją odpowiednich linii (kolorów i właściwości runa). Mamy też 2 małe samiczki niedawno urodzone. Alpaki występują w 22 kolorach podstawowych, a każdy może mieć kilka odcieni. Ich runo jest ekologiczne, nie trzeba go farbować – podkreśla Urszula Pasieczna - Nasze alpaki można oglądać w mini zoo na terenie Centrum Zooterapii WSIiZ w kampusie w Kielnarowej.

Alpaki są też wykorzystywane do alpakoterapii, która sprawdza się szczególnie u dzieci autystycznych, z problemami emocjonalnymi i zaburzeniami psychoruchowymi. Wyglądają jak żywe maskotki. Kontakt z nimi jest dla dzieci szczególnie przyjemny. WSIiZ wykorzystuje też egzotyczne zwierzęta na zajęciach ze studentami na specjalności zooterapia, dostępnej głównie dla studentów fizjoterapii, ale też  innych kierunków i osób spoza WSIiZ. Studenci nabywają wiedzę i umiejętności praktyczne w pracy: alpakoterapeuty, hipoterapeuty, felinoterapeuty i dogoterapeuty. Praca terapeuty z pacjentami przy udziale alpak, koni, kotów i psów pozwala zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia.

- Spacer wirtualny obejmuje jedynie część z 70 laboratoriów. W przyszłości zechcemy też pokazać inne, bardzo ciekawe pracownie, jak choćby Laboratorium odzyskiwania i analizowania danych  i Laboratorium kryminalistyczne, w których praktyczne umiejętności zdobywają studenci bezpieczeństwa wewnętrznego – podsumowuje rzecznik WSIiZ.

7.jpg1.jpg4.jpg5.jpg8.JPG2.jpg3.jpg

Sport

Derby Nowego Yorku dla New York Islanders

Derby Nowego Yorku dla New York Islanders

  Sezon NHL dostarcza fanom tej dyscypliny sportu ze spotkania na spotkania coraz to większych emocji. W ostatniej kolejce hokeiści z New York Islanders pokonali w rzutach karanych ...

Technologie

Konferencja podcasterów Polcaster 2015

Konferencja podcasterów Polcaster 2015

Zapraszamy serdecznie na pierwszą polską konferencję podcasterów: "PolCaster 2015", która odbędzie się w dniu  Pierwszy raz w Polsce, w tak szerokim ...

Felietony

Gra Miejska „Rzeszowskimi uliczkami”

Gra Miejska „Rzeszowskimi uliczkami”

19 września 2014 r. uczniowie rzeszowskich szkół rywalizowali w grze miejskiej „Rzeszowskimi uliczkami”, zorganizowanej przez pracowników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie. Do ...

Osobowości

Mieć serce jak kolumbijska gwiazda !

Mieć serce jak kolumbijska gwiazda !

Shakira - kolumbijska piosenkarka popowa, tancerka, muzyk producent muzyczny. Już samo jej imię oznacza Kobietę pełną łaski  jak i Wdzięczną. Prywatnie Shakira interesuje się historią świata i często ...

Porady

Co trzeba spełnić przed rozpoczęciem budowy domu

Co trzeba spełnić przed rozpoczęciem budowy domu

Marzenia o budowie domu są realne do spłlnienia. Zasadniczo trzeba mieć gdzie się budować - czyli mieć działkę. Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę trzeba sprawdzić status działki, na ...

Inspiracje

120914
1302
150715
190814
211015
220914
231014
240116
301014
71014
DSC04201
DSCF1092
inspiracja01
inspiracja0989
inspiracja_informacja
mot210714
mot8714
motywacja130415
oczekiwanie
plomien
pozytywy
raj
rg

POMIA TV

Galerie fotografii

Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze Krótkiej

Golfowe Mistrzostwa ...

W ostatnią niedzielę, tj. 4.10.2015 r., odbyły się Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia w Grze ...

Pale Horse Sandomierz

Pale Horse Sandomierz

Galeria z wizyty amerykańskich żołnierzy w Sandomierzu fot. MSuwalski ...

Opinie

Pozytywy polskiej polityki

"Pozytywną stroną polityki w Polsce jest to, że od czasu uchwalenia nowej Konstytucji nie dochodzi do kryzysów rządowych, następuje bezkolizyjna zmiana rządów, a samorząd ...

Zobacz

O polityce

Czy można jeszcze znaleźć w polityce jakieś pozytywy?

Patrząc na to, co od wielu lat dzieje się na polskiej arenie politycznej chyba trudno w to uwierzyć. Arena to chyba trafnie użyte słowo, gdyż ...

Zobacz

Ostatnie komentarze

Wyróżnienia dla nas


PolecamyInicjatywy

Pozytywna informacja w mediach

Turystyka

Foto Wycieczka Iran

Foto Wycieczka Iran

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Iranu. Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Wiesława Mazura   {AG}iranwm{/AG} {jcomments on}  

Dziecko

Nuda podczas wakacji? Nigdy!

Nuda podczas wakacji? Nigdy!

Nie lada to wyzwanie dla rodziców przetrwać sezon wakacyjny. Najlepiej oczywiście wysłać swoją dziatwę na kolonię, obóz lub do rodziny na wieś. Lecz jeśli żadna z tych opcji nie wchodzi w grę? No, ...

Zdrowie

Postanowienie noworoczne - chcę schudnąć

Postanowienie noworoczne - chcę schudnąć

Wraz z nadejściem nowego roku  prawdziwy boom przeżywają kluby fitness. Wiele osób chce jak najszybciej schudnąć przed okresem wiosennym. Uzyskanie szczupłej sylwetki wymaga jednak określenia ...

Religia

Czym jest ewangelizacja?

Czym jest ewangelizacja?

Ewangelizacja z gr. eu-angelizo – to znaczy: głosić, zwiastować Dobrą Nowinę. Jest to przepowiadanie światu Jezusa Chrystusa oraz Jego Ewangelii w celu realizacji zbawienia człowieka. Ewangelizacja w ...

Recenzje

Aoki Hagane no Arpeggio -Ars Nova

Aoki Hagane no Arpeggio -Ars Nova

Zapewne nieobce jest wam, drodzy czytelnicy, to wredne uczucie zawodu, gdy rzecz bądź wydarzenie, z którymi wiązaliście mniej lub bardziej wielkie nadzieje, okazuje się je zawodzić. I nawet jeśli ...

REKLAMA

Literatura

Leksykon drewnianej architektury sakralnej województwa podkarpackiego

Leksykon drewnianej architektury sakralnej ...

Na terenie województwa podkarpackiego znajduje się ponad trzysta drewnianych obiektów sakralnych zbudowanych przed 1950 r. Sześć z nich, szczególnie cennych, zostało wpisanych na Listę Światowego ...

Kulinaria

Letnia rozkosz podniebienia

Letnia rozkosz podniebienia

fot. R.F.Ktoś uwielbia słodkości? Zapraszamy do przygotowania szybkiego tortu letniego według prostego przepisu. Składniki:  - po 2 opak. galaretki cytrynowej, wiśniowej, truskawkowej, kiwi - ...

Yt Framwork   

Wszystkie prawa zastrzeżone Pomia.pl © 2011 - 2017 Ogólnopolski Portal Pozytywnych Informacji